Jdi na obsah Jdi na menu
 


jak

Pro získání představy, jak takové skupinové doučování probíhá. 

Skupiny jsou tak od 3 do asi 22 lidí (maximální kapacita). Pro sebe máme k dispozici něco jako třídu, ale v ne ve škole. K dispozici máme vlastní kuchyňku, krom lavic i gaučík a barové stoličky s vyššími stoly. Také něco jako občerstvění se u nás najde. V čem jsou další rozdíly oproti cvičením?

Oproti učitelům, já nepředpokládám, že by měl každý žák vystudované gymnázium, ani že si každý pamatuje vše, co se kdy ve škole dozvěděl. Nepřeskakuji mezikroky a ráda Vám vysvětlím jakýkoli výpočet, byť by se jednalo o látku sedmé třídy. Celkově také máme více času (během semestru klasické cvičení má 2 hodiny oproti 90min ve škole) a úmyslně přeskakuji postupy a látky, které se ve škole berou, ale při testu je nevyužijete. 

U každé látky, pokud je to nutné, řeknu nějaké minimum k teorii a pak vysvětlím postup na příkladech. Nejdříve počítáme příklady společně, poté většinou nechávám čas na samostatné výpočty, buď celých příkladů nebo některých částí. Vždy samozřejmě následuje vysvětlení a zdůvodnění, jak jste měli postupovat. Samostatná práce je důležitá z toho důvodu, že často vyplují na světlo světa dotazy, které by Vás při pasivním poslechu nenapadly a při výpočtech doma už by je neměl kdo zodpovědět. Také se vám postup lépe uloží do paměti a vy si z doučování odnesete více, než jen hromadu psaných poznámek, které byste se pak horko těžko snažili před zkouškou naučit. 

Nezapomeňte, že většina lidí na doučování s daným předmětem bojuje stejně jako vy, nemusíte se tedy bát kdykoli na cokoli k látce zeptat ani říct, že dané vysvětlení nechápete. Nikdo se vám nebude smát nebo se na vás tvářit divně, že zdržujete. Přinejhorším můžeme daný problém probrat i samostatně po skočení doučování - což platí i pro příklady, se kterými si nebudete vědět rady třeba doma, při počítání domácích úkolů. 

 

 
 

 


Portrét


Kontakt

Doučování Jessie

Pod Višňovkou 19
Praha - Krč


Kontakt

607 956 908, 735 053 774

doucovani@doucovani-jessie.cz


Statistiky

Online: 2
Celkem: 164119
Měsíc: 1969
Den: 77